Pokud jste sem zabloudili omylem, aktuální web je https://www.cmtf.upol.cz/.
Portál  |  STAG  |  e-mail
Cyrilometodějská teologická fakulta

ingrid.kovarova@osoud.olc.justice.cz

Vzdělání

2012- 2016     Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II v Lublinu (Polsko) v oboru kanonické právo magisterské studium a dále ve stejném oboru složena i licenciátní zkouška, titul Mgr Lic.
2007 – 2012    Právnická fakulta Masarykovy univerzity v Brně, v oboru teoretické právní vědy, titul Ph.D.
2002                odborná justiční zkouška
1993 – 1998    Právnická fakulta Masarykovy univerzity v Brně, v oboru právo, titul Mgr.

od 2013          spolupráce s CMTF Univerzity Palackého v Olomouci
od 2010          lektorská činnost pro ČAK
od 2006          spolupráce s Právnickou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci
od 2002          soudkyně, Okresní soud v Olomouci, civilní agenda, dále specializace soudního oddělení na věci ochrany osobnosti, nájem bytů a nebytových prostor, vlastnictví bytů
1998 - 2002    justiční čekatelka

Odborné zaměření

Procesní právo
Rodinné a manželské právo
Vztah práva hmotného a procesního
Otázky interpretace a aplikace práva

Projekty

2016    FRUP 2016 029 Inovace a propojení předmětů v rámci NMgr. Oboru Charitativní a sociální práce, specializace Sociální práce s rodinami, spoluřešitelka s Mgr. Walerianem Bugelem, dr a Mgr. Hanou Šlechtovou, Ph.D.
2009    FRVŠ  F5 2151/2009 Procesní podání v civilních věcech, spoluřešitelka s Mgr. Klárou Bartoníčkovou

Vyučované předměty

KKS/RP Rodinné právo
KKS/DP Dluhové poradenství